Jak czytać etykiety

Czy wiesz co znajduje się w jedzeniu, które kupujesz na co dzień? Jakie składniki ma Twój ulubiony jogurt, albo wędlina, którą karmisz dzieci? Obejrzyj film, który uczy czytać etykiety na produktach spożywczych i zwraca uwagę na składniki, z którymi lepiej nie przesadzać. Pod filmem do pobrania ściąga z dodatków do żywności z podziałem na składniki nieszkodliwe, podejrzane i niebezpieczne.

Pomysły na zdrowe lunche

Regularne posiłki, to podstawa zdrowej diety. Wiele osób wychodzi do pracy i zapomina zabrać ze sobą czegoś do zjedzenia, a potem wraca do domu z pustym żołądkiem i rzuca się na jedzenie.

Jeżeli przez długi czas nie ma Cię w domu, a nie masz sprawdzonej restauracji serwującej zdrowe jedzenie, dobrze zabrać lunch z domu. Najlepiej by były to posiłki oparte o pełne ziarna zbóż, które na długo zapewnią dobre samopoczucie.

Jak kupić/zrobić dobry chleb

Czy wiesz jak kupić dobre i zdrowe pieczywo? Czy gubisz się w opisach składników dodawanych do Twojego ulubionego chleba czy bułek? A może zawsze chciałeś piec własny chleb, ale wydaje Ci się, że to bardzo skomplikowana sprawa.

W filmie wyjaśniam jak kupić chleb, czy bułki, które Ci nie zaszkodzą. Dowiesz się jakie składniki powinny być w dobrym pieczywie. Nauczę Cię też zrobić własny chrupiący i pachnący chleb żytni.


P

Cała prawda o piersiach

Karmić piersią naprawdę warto:
– w mleku matki jest wszystko co jest potrzebne dziecku
– dodatkowo są oligosacharydy, które są pożywką dla zasiedlających układ pokarmowy bakterii, głównie bifidobakterii, które chronią organizm dziecka
– matka przekazuje dziecku również przeciwciała przeciw patogenom, z którymi aktualnie walczy, dlatego właściwie nie ma możliwości żeby maluch zaraził się czymś od mamy, co innego jak rodzeństwo przywlecze coś z przedszkola, ale i wtedy walka jest bardziej wyrównana
– dziecko karmione piersią jest mniej zagrożone: alergiami, krzywicą, otyłością, anemią, cukrzycą, nowotworami i chorobami układu krążenia w późniejszym życiu
karmienie piersią tworzy więź
– mleko matki jest zawsze dostępne, ma odpowiednią temperaturę, jest świeże i jałowe… naprawdę, to jest takie wygodne…